Bize Ulaşın
Justwork Ofis Kampüs,
Balkan Cad.,
Meydan İstanbul AVM, No:62, 34770,
Ümraniye / İstanbul / Türkiye
[email protected]
T: +90 212 982 22 47

Güvenilir, gerçek zamanlı veriler, işbirliğine dayalı analizler ve eyleme dönüştürülebilir içgörülerle işletmenizi dönüştürün.

BI, İngilizcede “Business Intelligence” kelimelerinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltmadır ve iş zekası anlamına gelir. Teori, yöntem, süreç, mimari ve teknolojinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan BI yazılımları pek çok farklı kaynaktan toplanan ham verinin anlamlı ve kullanılabilir bilgiye dönüştürülmesini sağlar, iş süreçlerinin geçmiş, günümüz ve gelecekteki durumlarının karşılaştırmalı olarak incelenmesine imkan verir. Raporlama, analitik, veri madenciliği, süreç madenciliği, karmaşık olay işleme, iş performans yönetimi, tahmin analitiği vb. yaygın fonksiyonları arasında yer alır.

Qlik, yeni nesil analizler için temel ölçüt oluşturan eşsiz bir veri analizi platformudur. Benzersiz ilişkisel analitik motoru, gelişmiş yapay zeka ve yüksek performanslı bulut platformuyla, hızlı karar alınmasını gerektiren iş dünyasında, veriye dayalı ve daha doğru kararlar alınması konusunda katkı sağlamaktadır. Serbest seçimli ve AI destekli analiz önerilerini otomasyonla birleştirerek, her düzeyde kullanıcının yeni keşifler yapmasına ve beklenmedik sonuçlara ulaşması konusunda yardımcı olarak insan sezgisinin gücünü arttırır.

İzleyin

caniasIQ ile optimize edilmiş karar alma mekanizması

Dünyanın önde gelen iş zekâsı firmalarından Qlik ile iş birliği yaparak geliştirilen caniasIQ, stratejik kararlar için verilere erişim, analiz, çok boyutlu değerlendirme ve görselleştirme sağlar.

✔ Verilerin yatay ve dikey düzeyde çok boyutlu görünümü
✔ Görselleştirme araçlarının kullanılabilirliği
✔ Özelleştirilebilir gösterge paneli, sınırsız veri görüntüleme ve birden fazla ilgili analizin eşzamanlı gösterimi
✔ Analiz süresini birkaç saniyeye düşüren ve gerçek zamanlı raporlama sağlayan bellek içi çalışma teknolojisi
✔ Raporlara caniasERP modüllerinin yanı sıra, iş zekası gösterge tablolarında tanımlanan bağlantılar aracılığıyla erişilmesine olanak tanıyan çift yönlü entegrasyon

Modern, Yapay Zeka Destekli Analitik

Benzersiz ilişkisel analitik motoru üzerine inşa edilen Qlik, tüm kullanıcılar ve kullanım örnekleri için self servis analitikten etkileşimli gösterge tablolarına ve uygulamalara, özel ve yerleşik analitikten, mobil analitik ve raporlamaya kadar sektör lideri modern analitik yetenekleri sunar. Yapay zeka destekli içgörü önerileri, otomasyon ve doğal dil etkileşimi ile insan sezgisini güçlendirir ve geliştirir.

Qlik, kullanıcılara ve kuruluşlara geniş bir değer sunmak için oluşturuldu. Kullanıcılar, ilişkisel keşif ve arama ile benzersiz bir analitik güce sahip olur; yapay zeka destekli içgörü önerileri, hızlandırılmış veri oluşturma, veri hazırlama ve gelişmiş analitik entegrasyonu. Tamamen etkileşimli çevrimiçi ve çevrimdışı mobilite sayesinde çalıştıkları her yerde kolayca paylaşabilir, iletişim kurabilir ve yanıtlar alabilirler. Kurumlar, özelleştirme ve genişletme için açık ve standart API’ler, güçlü veri entegrasyonu ve bağlanabilirliği ile merkezi yönetim ve yönetişim içeren modern bir platform elde eder.

Qlik, tüm beceri düzeylerindeki kullanıcıların, sorgu tabanlı araçların sınırlamaları olmadan bilgileri özgürce keşfetmesine olanak tanır. Verilerinizdeki tüm ilişkileri dizine ekler, anlar ve böylece gözden kaçabilecek gizli içgörüleri açığa çıkararak kullanıcılarınıza sunar. Qlik ile ekibinizdeki herkes kuruluşunuzu dönüştürecek en iyi kararları vermek için verilerinin gücünü tam olarak anlayabilir.

BI-1

Her türlü deneyim, tek platform

Sınırlar olmadan keşfedin

Eşsiz İlişkilendirme Motorumuz, insanların veriyi özgürce keşfetmelerine, analitiği yeniden hesaplamalarına ve her tıklamadan sonra veri ilişkilerini öne çıkarmalarına olanak tanır.

Hızlıca analiz oluşturun

Verileri kolayca birleştirin ve yükleyin, şık ve gösterişli görselleştirmeler oluşturun, öneriler ve otomasyonla hızlandırılan zengin analiz uygulamaları oluşturmak için sürükleyip bırakın.

Yapay zekanın zihninizi genişletmesine izin verin

Insight Advisor; önerilen içgörü ve analizler, görevlerin otomasyonu, arama ve doğal dil etkileşimi ve gerçek zamanlı gelişmiş analitik ile Qlik genelinde insan sezgisini geliştirir.

Mobil ortama geçin

Tam etkileşimli mobil analitik ile çevrimiçi veya çevrimdışı üretkenliğinizi sürdürün. Her yerde, her zaman keşifler yapın, kolayca ortak çalışın ve verilerle harekete geçin.

Oluştur, genişlet, yerleştir

Eksiksiz bir açık API setiyle hayal edebileceğiniz herhangi bir analitiği geliştirin ve bunları güçlü yerleşik analitik desteğiyle herhangi bir uygulama, proje veya sürece dahil edin.

Veriler aracılığıyla iş değerine giden en hızlı yol

Verilere gömüldüğümüzü kabul edelim. Potansiyel çok fazla, ancak en büyük çabayı, verileri iş değerine dönüştürmekten ziyade, sırf eyleme geçirilebilir verileri kullanılabilir kılmak için sarf ediyoruz.

İyi haber şu ki; Qlik zaten bu zorlukları her gün çözüyor.
Veri entegrasyonu ve analitik için uçtan uca tek çözümün sunduğu aktif zeka ile veriler, içgörüler ve eylemler arasındaki boşlukları kapatın. Güvenilir, gerçek zamanlı veriler, işbirliğine dayalı analizler ve eyleme dönüştürülebilir içgörülerden oluşan paylaşılan bir yapı aracılığıyla işletmenizi dönüştürün.

Qlik, işletmenizin tüm alanlarında herkes için son teknoloji analitik deneyimi sunar. Her beceri düzeyindeki kullanıcılar için insan sezgisini ve veri okuryazarlığını teşvik etmek adına tasarlanmıştır. İnsanların bilgileri kolayca keşfetmelerine ve basit olanlardan en karmaşıklarına kadar sorunları çözmek için hızlı bir şekilde güvenilir içgörüler elde etmelerine olanak tanır.

Qlik’de keşif eşsizdir. Kullanıcılar basit, doğal, etkileşimli seçimi ve aramayı kullanarak özgürce bulmak istedikleri cevaplara erişebilir. İlişkisel arama motoru, her tıklamadan sonra sorgulara anında yanıt verir, tüm analitiği yeni içeriğe göre yeniden hesaplar ve anlaşılması kolay renk ipuçlarıyla ilişkili ve ilgisiz verileri vurgular.

Bu yetenek, kullanıcılarınıza çevresel görüş sağlar ve onları yeni keşifler sağlamak için ek sorular sormaya yönlendirir.

Self servis görselleştirme ve keşif

Verilerinizi ne kadar büyük (veya küçük) olursa olsun kolayca birleştirin, yükleyin, görselleştirin ve inceleyin. Merak ettiklerinizi öğrenmek için arayın, seçin, genele bakın veya detaya inin ya da ilginizi çeken bir şey olursa anında odağı değiştirin. Her grafik, tablo ve nesne etkileşimlidir, ayrıca her eylemde mevcut içerik anında güncellenir. Akıllı görselleştirmeler, verilerinizi görselleştirerek ortaya çıkarır ve aykırı değerleri belirler.

Etkileşimli gösterge tabloları

Yöneticileri, iş liderlerini ve işletmenin nabzını tutması gereken herkesi desteklemek için güçlü gösterge tabloları oluşturun, paylaşın ve dağıtın. Her öğe etkileşimlidir ve kullanıcıları geçmişin statik gösterge tablolarının çok ötesine taşır. Bir şey öne çıktığında, neler olduğunu keşfetmek için kolayca detaylarına ulaşın. Güçlü küresel arama ve seçimler, durumu anlamak ve harekete geçmek için gereken bilgilere hızla odaklanmanıza yardımcı olur. Qlik ile gösterge tabloları, daha iyi, veriye dayalı kararlar almak için güçlü bir başlangıç noktası haline gelir.

Arama analitiği

Arama tabanlı analiz ile, Qlik’deki yapay zeka asistanı, doğal dil işlemeye dayalı olarak kullanıcı için en alakalı, etkili görselleştirmeleri ve analizleri otomatik olarak oluşturur. Kullanıcılar, düzenleyebilecekleri, ayarlayabilecekleri ve ardından daha fazla keşif için tam etkileşimli gösterge tablolarına doğrudan ekleyebilecekleri bir dizi otomatik oluşturulmuş ve öncelikli grafik alır.

Özel ve gömülü analitik

Qlik, en karmaşık analitik zorluklarının üstesinden gelmenize yardımcı olan eksiksiz bir veri analizi platformudur. Eksiksiz açık API seti, analitik çözümlerini tamamen özelleştirmenize olanak tanır. Hızla özel uygulamalar, yeni görselleştirmeler ve uzantılar geliştirebilir veya çalışanlarınızın her gün odaklandıkları uygulamalara ve süreçlere tam etkileşimli analitiği gömebilirsiniz.

Raporlama

Microsoft® Office ve PDF gibi popüler formatlarda hızlıca harika görünümlü raporlar oluşturun, yayınlayın ve paylaşın. Oldukça esnek tasarım ve biçimlendirme kontrolü ile Qlik analitiğini kullanarak raporlar oluşturun. Alıcılar için özelleştirilmiş e-posta, paylaşılan klasörler veya merkezi bir dağıtıcı aracılığıyla gönderim için raporları kolayca planlayın.

Coğrafi analitik

Qlik, güçlü haritalama ve konuma dayalı analitik sunar. Otomatik coğrafi veri aramasını içeren uygulamalarınıza kolayca çok katmanlı haritalar ekleyebilir ve ardından bunları birden çok görselleştirme katmanıyla kaplayabilirsiniz. potansiyel mağaza konumları, müşteri dağıtımları veya tedarik zinciri teslimat süreleri gibi kullanım senaryolarında, güçlü coğrafi hesaplama yeteneği ile coğrafi bilgileri anlamak için haritalamanın ötesine geçin.

Çözüm Sunalım

Projeniz mi var?

Dijital dünyada müşterilerini en güncel teknolojiyle buluşturmayı hedefleyen bir ekiple ilerleyin.