Bize Ulaşın
Justwork Ofis Kampüs,
Balkan Cad.,
Meydan İstanbul AVM, No:62, 34770,
Ümraniye / İstanbul / Türkiye
[email protected]
T: +90 212 982 22 47
Geri

Süreç Danışmanlığı

İş süreçlerini, firmaların gelecek hedefleri ve stratejik planları doğrultusunda, anlaşılır ve uygulaması kolay olacak şekilde yeniden tasarlıyoruz.

Süreç Danışmanlığı

Maliyetlerin yüksek, rekabetin her alanda çok çetin olduğu günümüzde müşteri memnuniyetini sağlamanın, korumanın ve yeni sadık müşteriler yaratmanın ne denli önemli olduğu aşikar. Çok sayıda alternatif ve yakın fiyatlar söz konusu olduğunda, farkı belirleyecek olan unsurlar müşteriye yönelik yaklaşım, verilen hizmetin kalitesi ve muadillerine göre maliyet avantajı olarak karşımıza çıkmakta. Dolayısıyla bu farkı yaratabilmek, rakipler arasından sıyrılıp müşteriye ulaşabilmek için, optimum maliyetle ürün veya hizmeti müşteri talepleri doğrultusunda şekillendirebilmek, kaliteyi artırmak, yeni modeller geliştirebilmek adına, son derece kıymetli olan işletme kaynaklarının, tekrarlanan, aksayan, gereksiz yere, yanlış veya eksik yapılan süreçlerle boğulmasının önüne geçilmelidir.

Bu farkındalığa erişen ve artık aksiyon alma gereksinimi duyan bir firma, ürün ve hizmetlerini beklentileri en iyi düzeyde karşılayabilecek seviyeye ulaştırabilmek için, işe öncelikli olarak mevcut durumunu gözden geçirerek başlamalıdır. Bu noktada firmaların profesyonel danışmanlık alması önerilir ve devreye süreç danışmanlığı girer. Mevcut süreçlerin genelden detaya doğru analiz edilmesi, süreçler arası etkileşimlerin tanımlanması, süreç sahiplerinin belirlenmesi, yanlış, eksik veya fazla olan süreçlerin tespit edilmesi, ihtiyaçların çıkarılması, tüm bu edinilen bilgiler doğrultusunda yeni ana ve alt süreçlerin tasarlanması, tüm bu adımların dokümantasyonu ve firma yönetimine sunulmasını kapsayan faaliyetler süreç danışmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yetkinlik ve tecrübelerine bağlı olarak bazı süreç danışmanları bu çalışma sırasında firmanın mevcut teknolojik altyapısını da analiz ederek, mevcut yazılım altyapısında düzenleme, yazılım değişikliği veya ilave yazılım tedariği önerilerinde bulunabilirler ya da firmanın yeni bir ERP yazılımı implementasyon süreci var ise, yukarıdaki kapsamlı faaliyetleri, implementasyonu yapılacak ERP yazılımına göre de gerçekleştirebilirler.
Göreceğiniz üzere süreç danışmanlığında da birden fazla yol izlenebilmekte. BIQSOFT olarak bizler, her biri alanında ve birçok farklı sektörde uzman olan tecrübeli süreç danışmanlarımız ile, işletmelere gerek teknolojik altyapıdan bağımsız, gerek teknolojik altyapı analizleriyle birlikte, gerekse caniasERP implementasyonu öncesi süreçlerin iyileştirilerek caniasERP yazılımına uygun hale getirilmesi şeklinde alternatifli olarak, iş süreçlerini, firmanın çıkarları ve amaçları ile çelişmeden, anlaşılır ve uygulaması kolay olacak biçimde yeniden tasarlayarak, Süreç Danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

Akıcı, etkin, verimli süreçler

Stratejik yönetim planı doğrultusunda süreç tasarımı

Firmanın gelecek vizyonu ve stratejik planları ışığında hem bugünün ihtiyaçlarına, hem gelecek hedeflerine hem de değişen teknolojiye yönelik tasarlanan süreçler.

Sektöre özel süreç tasarımları

20 yılı aşkın tecrübeye sahip süreç danışmanlarımız tarafından, firmaların faaliyet gösterdikleri sektörün gereksinimleri, trendleri ve iş modelleri doğrultusunda oluşturulan özel süreçler.

Dijital dönüşüme yönelik süreçler

Teknolojik altyapıya uygun süreç modelleme tecrübesine sahip süreç danışmanlarımız sayesinde, dijital dönüşüme yönelik iş süreç tasarımları.

Etkileşimli süreç modelleme

İş süreçlerinde genelden detaya doğru yapılan ayrıntılı analiz çalışmaları doğrultusunda, hem genel, hem de alt süreçler arası etkileşimleri de dikkate alan süreç modelleme.

Maksimum süreç verimliliği

Pek çok farklı projede tecrübe edilerek meydana getirilen süreç danışmanlığı proje metodolojisiyle tasarlanan iş süreçlerinde optimum verimlilik.

Optimum yazılım implementasyon süreleri

Dijital dönüşüme uygun modellenen iş süreçleri ile, ERP, BI, IoT ve RPA gibi yazılım implementasyon sürelerinde sağlanan tasarruf.

Çözüm Sunalım

Projeniz mi var?

Dijital dünyada müşterilerini en güncel teknolojiyle buluşturmayı hedefleyen bir ekiple ilerleyin.